A Spiegel megírta, miből áll "Orbán művészete"
Német lapok világnézetüknek megfelelően értékelték Orbán Viktor tegnapi brüsszeli túráját. A magyar miniszterelnök feszegeti az EU határait, és a végén baj nélkül megússza - írta a Spiegel.
Német lapok világnézetüknek megfelelően értékelték Orbán Viktor tegnapi brüsszeli túráját. A magyar miniszterelnök feszegeti az EU határait, és a végén baj nélkül megússza - írta a Spiegel.
Orbánnak nem a kötelezettségszegési eljárás, "inkább egy másfajta nyomásgyakorlási eszköz okoz aggodalmat" a Süddeutsche Zetiung szerint.
Tudta ön, hogy Magyarország ellen "mindössze" 23 kötelezettségszegési eljárás van folyamatban, míg ez a szám Németország esetében 55?
Mivel a populista erők EU elleni térnyerése hamis állításokon alapul, ezért az Európai Bizottság már "nem védekező, hanem támadó" stratégiát vet be a populisták szószólói ellen - írta az amerikai lap.
Az egyetem közösségének írt levelében Michael Ignatieff gyakorlatilag cáfolta Enyedi Zsoltot, aki egy tévéinterjúban arról beszélt, hogy a CEU jelenlegi formájában szinte biztosan nem marad Budapesten. Mindeközben az Európai Bizottság eljárást indított Magyarország ellen a lex CEU miatt.
A CEU azt reméli, hogy az Európai Néppárt ezután felszólítja a Fideszt, hogy haladéktalanul tegyenek lépéseket az Európai Bizottság ajánlásainak betartására.
A magyar kormány gyors együttműködése sem vitte előre a Budapest - Belgrád vasútvonal miatti kötelezettségszegési eljárást, ami miatt a befektető kínai fél magyarázatot követel. A Magyar Nemzet birtokába került külügyminisztériumi dokumentumból kiderül: Magyarország Kína beavatkozását javasolja az ügybe.
Harc a rezsicsökkentés megvédéséért, az adópolitika nemzeti kézben tartásáért, a munkahelyteremtési támogatás megőrzéséért, a menekültügyi politika és Soros György ellen – megnéztük, hogy az Orbán Viktor által felsorolt és hamarosan nemzeti konzultációra kiküldött témákból mi a reális veszély és mi nem az.
Kilométerenként több mint 4 milliárd forintot emésztene fel a Budapest–Kelebia-vasútvonal felújítása, amiből a kínai államon kívül nem nagyon profitálna senki. A modell kísértetiesen emlékeztet a Paks II. beruházáséra.
Súlyos ügyben vizsgálódik az Európai Bizottság: a paksi üzemzavarban megsérült fűtőelemeket 2014 nyarán, az ukrajnai konfliktus idején vitték ki Oroszországba vasúton, ami komoly biztonsági kockázattal járt. Ráadásul a kiszállítás egy olyan dokumentum alapján történt, amelyet nem látott, így nem is írt alá az Euratom nemzetközi ügynökség.